Відновлення з жорсткого диска

Замовити послугу

Номер телефона (необов'язково, але прискорить зв'язок)

Пошта (також необов'язково)

Як це працює?



В основі конструкції жорстких дисків будь-яких фірм-виробників є жорстка пластина (диск) з феромагнітним покриттям та головка читання-запису, що летить над поверхнею цього диску. Пластин, як і головок, може бути декілька. Залежно від моделі накопичувача диск може використовуватися з однієї або двох сторін. Диски і БМГ (Блок Магнітних Головок) поміщені в гермозону, в якій, усупереч поширеній думці частини користувачів, немає вакууму, але в ній є дуже чисте повітря, де немає місця пилу. Звичайно ж, конструкція вінчестера (одне з сленгових назв накопичувача) на цьому не обмежується. Є ще, наприклад, і керуюча електроніка, і магніти для забезпечення позиціонування БМГ.



Як це ламається?



Можна продовжувати говорити, про те "як це працює?", Але в даній статті деякі моменти і принципи роботи HDD наведені саме для пояснення проблем, з якими часто стикаються користувачі жорстких дисків.


Через свою конструкції вінчестери дуже вразливі до будь-яких ударів і навіть до невеликих струсів під час своєї роботи. Що ж відбувається? У випадку струсу головка, що летить на відстані 5-15 нм над магнитним диском, продавлює повітряну подушку під собою і торкається безпосередньо поверхні диска. Наслідки можуть бути різними: подряпина (бед-блоки), зняття магнітного шару з поверхні диску, прилипання або відрив головки. У вимкненому стані диск більш удароустойчів, але все одно можливі описані вище ситуації плюс розбита пластина (там, де використовуються скляні). До подібних проблем з механічною частиною можна так само додати заклинювання шпинделя двигуна, залиття рідинами накопичувача, коли ці рідини проникають всередину гермоблока, потрапляючи на магнитний диск. Також коли користувачі відкривають герметичну зону вінчестера - впускають пил, залишають відбитки пальців на чистій поверхні дисків.


Що стосується електронної частини, то, як правило, сама по собі вона не ламається, найчастіше користувачі неправильно підключають роз'єм живлення (і замість +5 В подається +12 В), заливають рідиною плату електроніки, або ж виходить з ладу БП , подаючи підвищену напругу. При цьому проблеми можуть не обмежитися видимою частиною електронної начинки вінчестера - є ще мікросхема підсилювача-комутатора всередині гермоблока, яка так само може перестати працювати в деяких випадках.


Ще одна категорія проблем - програмна, пов'язана з пошкодженням мікропрограм або інших даних, необхідних для функціонування жорсткого диска. Тобто, по суті, ОС вінчестера. Або, як не зовсім вірно виражаються користувачі: "прошивка". Частина цих мікропрограм є унікальною для кожного примірника, цю унікальну частину не можна записати від іншого диска для відновлення даних користувача - вони можуть бути пошкоджені або загублені назавжди.


Виходячи з вишенапісанного, можна зробити висновок, що механічні пошкодження найчастіше отримують накопичувачі з мобільних пристроїв (наприклад, ноутбуки, відеокамери), зовнішні вінчестери. У той час як пошкодження електроніки - диски з стаціонарних комп'ютерів. Програмні проблеми є і у тих, і у інших в рівній мірі.



Як ми це відновлюємо?



Розуміючи, що потрібно робити і чого робити не можна . Ми робимо все, що вимагає конкретний випадок для відновлення Ваших даних - заміна БМГ, мийка "млинців" (пластин жорсткого диска), заміна пошкодженої електроніки або її частин, рішення програмних проблем.

У нас є все для робіт в гермоблоке жорстких дисків: ламінарна ( "чиста") шафа, набір інструменту, знімачі головок, розклинюючі пристрої. Для очищення забруднених поверхонь і головок застосовуємо стисле очищене повітря і спеціальні рідини. Завдяки великому досвіду нам часто вдається відновити дані з, здавалося б, безнадійних дисків - з пилом і брудом всередині, з відбитками пальців на пластинах, та з невеличкими «запилами» поверхні.

Практично жодна задача по відновленню даних з несправного жорсткого диска не обходиться без втручання в його мікропрограмний код. На жаль, універсальне ПО (наприклад, PC3000) не покриває всі випадки, а також часто не підтримує найновіші моделі жорстких дисків. Тому ми активно будуємо власне ПО для роботи з технологічним режимом жорстких дисків



Для відновлення даних з жорстких дисків дуже часто потрібні донорські запчастини. Найчастіше - головки. Тільки ось моделей жорстких дисків за більш ніж 20-річну історію їх існування було випущено не одну сотню, а то й тисячу. Оперативно знайти відповідний донорський диск для швидкого відновлення даних - для нас просте завдання. Ми дуже пишаємося, можливо, найбільшою базою донорських дисків в Україні. До нас досить часто звертаються партнерські сервіси з питанням пошуку певних донорських дисків, найчастіше знаходимо :)



Дуже часта причина втрати файлів - випадкове видалення, форматування, перевстановлення Windows або пошкодження файлової системи. Ми також можемо професійно допомогти і в даних ситуаціях! Ми працюємо з будь-якими файловими системами - NTFS, FAT32, ExFAT, HFS +, APFS, ReFS та іншими

Оплата вартості робіт тільки в разі успішного відновлення, після демонстрації результату!

В деяких випадках ми надаємо можливість не передплачувати диск-донор, якщо він потрібен. Це впливає на його вартість, проте ви в такому разі взагалі не несете жодних фінансових ризиків при відновленні.

Ми повинні помітити, що методи полнодіскового шифрування (наприклад, Bitlocker або FileVault) трохи ускладнюють роботу, в деяких випадках це може вплинути на вартість відновлення. Залежить це в великій мірі від стану диска і характеру пошкоджень.

Відновленням даних з жорстких дисків ми займаємося з 2003 року. Це самий вивчений і відпрацьований вид робіт з виконуваних нами.